fbpx

Kui laia lipsu kanda?

Trendid muutuvad ja mood vahetub. See võib mõnele tulla üllatusena, kuid samuti muutub lipsu laiuse mood. Võibolla sa otsid oma esimest lipsu või sul on kodus juba eelnevalt erinevate nurga laiustega lipsud. Mida sa siis kanda võiksid, et ei tunduks maitsetu? Oleme siin, et aidata!

Erinevalt 80ndate stiili tundetusest on tänapäeval sobiva nurga laius fikseeritud ja hetkel tasuks nurga laius jätta vahemikku 5–8 cm. See on ohutsoon. Laiema lipsuga sa võid tunduda, et elad minevikus ja kitsama lipsuga … tulevikus? Seda silmas pidades oleme välja noppinud paar tähtsat faktorit, mille järgi valida just sinule sobiva lipsu nurga laius. 5-8 cm reegel kahjuks ei saa kehtida kõikidele kehatüüpidele.

1. Võta arvesse oma kehatüüp

PEENIKSE KEHAEHITUSEGA MEES

Soovitame: 5 – 6,5 cm

Väiksema rinna ja torsoga mehed peaksid kandma kitsamaid lipse. Miks? Lai lips peenikesel mehel jätab palju laiema lipsu mulje, kui see teeks suurema torsoga mehel. Kes see tahaks pulmapäevale põllega minna?
Kui soovid väikese riski võtta, siis 4 cm lips näeks ka hea välja. Ainult et see võib jätta natukene retro ja „hipsteri“ mulje, aga kui sulle meeldib ja sobib, siis own it!

KESKMISE KEHAEHITUSEGA MEES

Soovitame: 6,5 – 8 cm

Kui sa oled keskmise kehaehitusega meesterahvas, siis kõige rohkem soovitame kanda lipsu suuruses 7,5 cm. Sul veab, sest see on kõige populaarsem lipsu suurus ja seda on saadaval igal pool!

SPORTLIKU KEHAEHITUSEGA MEES

Soovitame: 7 – 8,5 cm

Laiad õlad ja suur torso kindlasti ei kannaks välja 5 cm lipsu. Kuid selle poolest (olenevalt siiski mehe suurusest) näevad enamus lipsud sinu kaelas head välja. 7,5 cm on kõige populaarsem suurus, laiemad lipsud on rohkem konservatiivsed ja omavad klassikalist efekti. Peenem lips rõhutab noorust ja trendikat sarmi.

LAIa/SUURe kehaehitusega MEES

Soovitame: 8,5 – 10 cm

Laiemad mehed vajavad laiemaid lipse. Kui sinu rind näeb välja nagu professionaalsel kulturistil või siis sul on kõht, mis võiks olla sumomaadlejal, kitsas lips võib tunduda koomiline. Jah, suured lipsud on konservatiivsemad, kuid vähemalt sa näed stiilne välja.

Me soovitame valida lipsu ennekõige oma kehakuju silmas pidades ja siis otsustada, kas minna NATUKENE laiemaks või kitsamaks – olenevalt isiklikule eelistusele. Küll aga me ei soovita ekstreemselt laie lipse nagu seda on 60ndate Kipper lips. Kuid kindlasti otsi välja kõik vanaisa laiad ja kitsad lipsud, sest nagu ajalugu on näidanud – mood oskab ringiga tagasi tulla!

2. Võta arvesse JAKI REVÄÄRI LAIUS

Reväärid on volditud kaelus sinu jaki või mantli rinna peal. Nii nagu peab valima lipsu laiust, tuleb valida kui laia revääriga jakki kanda. Miks revääri laius loeb? Mees peaks alati üritama sobitada lipsu laiust revääri laiusega. Lai lips koos kitsa revääriga või kitsas lips koos laia revääriga võib keha propotsiooni väga ebasobivaks teha. Ja seda me ei taha!

Moedisainerid on väsimatud! Kogu aeg suruvad meid tundmatutesse territooriumitesse või tõmbavad tagasi mineviku trendidesse. Üks hiljutisemaid muudatusi moemaailmas tõi meid eemale kitsastest revääridest ja tõi tagasi laiad jaki kaelused. Soovitame iga uue ülikonna juurde sobitada õiges laiuses lips.

Nõuanne: Ära kanna väga peenikest lipsu topelt nööpidega jakiga (double-breasted) olenemata revääri laiusest.